Petr Mašín se narodil v roce 1966 v Praze.  Jeho vztah k fotografii se datuje již od mládí, kdy se věnoval černobílé fotografii i jejímu zpracování.

Byl studentem prof. Jána Šmoka na katedře fotografie FAMU, kterou studoval formou mimořádného studia. V této době spolupracoval jako fotograf s časopisy Vlasta, Zdravotnické noviny, publikoval i v časopise Lidé a Země. Rozhodl se však, že jeho profesní cesta bude jiná, vsadil na jistotu v komerční oblasti. Poté se věnoval především obchodní profesi a fotografii se věnoval pouze jako hobby. V posledních letech však opět aktivity v oblasti fotografie prohloubily natolik, že se k této činnosti znovu naplno vrátil. Ne snad s ambicemi stát se známým, ale splnit si alespoň některé touhy a nesplněná přání…

Již mnoho let je věrný technice Canon, která byla vždy spolehlivým prostředkem pro zachycení toho správného okamžiku.

V současnosti se věnuje především street fotografii, aktu a portrétním fotografiím.

„Mým přáním je přinést do fotografie svůj rukopis, jako bych vedl štětec.“

„Snažím se nacházet zajímavé obrazy na každém kroku, hledat kompozice, vidět něco jiného, než jen okolní svět.“

Zmíněné okolnosti vedly k tomu, že vznikly tyto stránky. Doufám, že mé příznivce potěší a budu se těšit i na zpětnou vazbu.

„Věnuji se zakázkové práci, dávám důraz na osobní přístup a individuální péči o klienta. Fotografie pro mne není jen práce, ale i zábava a uspokojení“

V Praze, červenec 2018

Kromě fotografií na zakázku jsou prodejné i veškeré fotografie v Galerii. Cena je na vyžádání, závisí na formátu fotografií, způsobu zpracování (tisk na papír, plátno, kašírovaná fotografie, atd.) a dalších okolnostech. Dále je možné fotografie dodat v paspartě nebo zarámované.


Člen Svazu českých fotografů